Air Bank: hypotéky bez sankcí!

Air Bank: hypotéky bez sankcí! 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Konkurenční boj na hypotečním trhu vstupuje do své další fáze – jako první banka na českém trhu přichází Air Bank s možností splatit hypoteční úvěr dřív bez toho, aby svým klientům účtovala nějaký poplatek. Air Bank začne svůj průlomový produkt prodávat příští rok, v současné době jej nabízí pouze klientům, kteří mají hypoteční úvěr již v jiné bance a rádi by si jej k Air Bank nechali převést.

U nového hypotečního úvěru Air Bank si klienti mohou kdykoliv snižovat nebo zvyšovat měsíční splátku v průběhu fixace. Stejně tak ji mohou během fixace i předčasně splatit, banka jim nebude účtovat žádný poplatek. Ten bude požadovat jen po klientech, kteří budou chtít během fixačního období hypotéku refinancovat v jiné bance.

Oproti tomu konkurenční banky předčasné splacení hypotečního úvěru penalizují, většinou si naúčtují 5 % z předčasné splátky za každý rok, který zbývá do konce fixace. U běžného dvoumilionového úvěru to mohou být statisíce korun. I v mimořádných splátkách panují jistá omezení – banky to většinou umožňují nejdříve po roce placení hypotéky. Klient může nejvýše splatit 20 % úvěru, za tuto službu zaplatí klient předem ve vyšší sazbě, i když ji potom nevyužije. Porovnejte si aktuální sazby hypotečních úvěrů s ostatními bankami.

air-bank-300x197-7971046

Air Bank si svou flexibilitu na hypotečním úvěru sice také nechá zaplatit, nejedná se však o nějakou výraznou částku. Aktuálně nabízí Air Bank hypoteční úvěr všem klientům za jednotnou cenu 2, 4 % na tříleté fixaci, odpovídající průměrným úrokovým sazbám na trhu na konci roku 2014.

Pokud by chtěl klient s hypotečním úvěrem od Air Bank přejít během fixace k jiné bance, zaplatí za to 0,1 % z výše úvěru za každý rok, který zbývá do konce fixace.

Air Bank má tyto průlomové hypotéky v pilotním prodeji zatím na dvou svých pobočkách – v Praze a v Brně, během března by měla Air bank spustit sjednávání hypotečních úvěrů přes internet, telefonní bankovnictví.

Zatím má Air Bank od středy hypotéky v pilotním prodeji na dvou pobočkách, v Praze a v Brně, a to především pro vlastní klienty, kteří se o tuto možnost už zajímali. Během března slibuje banka spustit sjednávání hypoték po internetu a telefonní bankovnictví a postupně i na všech svých pobočkách.


Uveřejněno

v

od

Značky: