Australská hypotéka

Zvažujete, že si konečně pořídíte vlastní bydlení? Na našem trhu si můžete sjednat klasickou hypotéku, americkou hypotéku, ale i australskou hypotéku.

O co v případě australské hypotéky jde? Jedná se o klasickou hypotéku s principy americké hypotéky, což zjednodušeně znamená, že čím více si půjčíte, tím větší získáte slevu na úrokové sazbě. Pokud tedy o australskou hypotéku zažádáte, tak za každý vypůjčený milion korun se vám odečte desetina procenta z úroku. O australskou hypotéku mohou zažádat jak fyzické, tak i právnické osoby.

Australská hypotéka se zajišťuje zástavním právem k nemovitosti, a to zpravidla stejnou nemovitostí, na kterou klient čerpá finanční prostředky z hypotéky. Tento typ hypotéky je vhodné zvolit tehdy, když přemýšlíte o vyšší částce, kterou byste si vypůjčili. V případě vyššího úvěru tak můžete financovat nemovitost, ale i její rekonstrukci a vybavení.

Pakliže se rozhodnete pro australskou hypotéku a sjednáte si úvěr na více než 3 miliony Kč, dostanete slevu ve výši 0,4 %. Pokud byste si půjčili pouze milion Kč, dostali byste slevu ve výši 0,1 %, což by se vám moc nevyplatilo. Navíc při vysoké zástavní hodnotě nemovitosti vám bude odpuštěn poplatek za sjednání australské hypotéky.

V případě australské hypotéky si však můžete i sloučit i několik úvěrů do jednoho. Můžete si tak rovněž odpočítat slevu na úroku.

Výhody australské hypotéky

  • Zvýhodněný poplatek – pakliže si sjednáte hypotéku na 85% z hodnoty nemovitosti, tak zaplatíte poplatek do maximální výše 3000,-. Pokud si sjednáte hypotéku jen na 70% z hodnoty nemovitosti, nemusíte platit vůbec nic. Platí to však pro pětileté fixace.
  • Zvýhodnění úrokové sazby – čím více si půjčíte, tím menší bude úroková sazba, s každým vypůjčeným milionem se úrok snižuje.

Nejznámějším poskytovatelem australské hypotéky je Hypoteční banka, podobné produkty však naleznete i u jiných bank. Chcete si sjednat australskou hypotéku, ale nevyznáte se v nabídkách na českém trhu? Pak využijte možnosti hypotéky srovnání, díky kterému snadno naleznete ten nejvýhodnější produkt.


Uveřejněno

v

od

Značky: