Co je americká hypotéka

Co je americká hypotéka 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Americké hypotéky jsou v současné době již součástí nabídek bank i nebankovních společností. Ptáte se, co je americká hypotéka? Pod tímto termínem se rozumí produkt, který se nachází někde mezi spotřebitelským úvěrem a klasickou hypotékou. Americká hypotéka patří mezi neúčelové úvěry, je tedy vhodné ji použít k zajištění financování bez nutnosti dokládání účelu finančních prostředků. Finanční prostředky z americké hypotéky tedy můžete použít, na co chcete jako je to v případě spotřebitelského úvěru.

Co je americká hypotéka a jak funguje?

Americká hypotéka je, jak je již výše uvedeno, neúčelovou hypotékou, u níž nemusíte dokládat účel, na který chcete poskytnuté finanční prostředky použít. Abyste mohli americkou hypotéku začít čerpat, musíte mít k dispozici nemovitost, kterou použijete jako zástavu ve prospěch věřitele. Hodnota nemovitosti by měla být zpravidla o třetinu vyšší, než je vámi požadovaná částka. Je tomu tak z důvodu toho, že drtivá většina bankovních institucí poskytuje americké hypotéky do 70 % hodnoty zastavené nemovitosti.

Pokud se rozhodnete o americkou hypotéku zažádat, můžete si určit, v jaké výši si přejete hypotéku čerpat a také to, jak dlouho ji budete splácet. Zpravidla bývají americké hypotéky poskytovány od 150 tisíc do několika milionů. Maximální výše záleží na poskytovateli amerických hypoték, některé poskytují americké hypotéky dokonce ve výši deseti milionů Kč.

Doba splatnosti je v případě americké hypotéky kratší než v případě klasických hypoték. U amerických hypoték je doba splatnosti od jednoho roku do patnácti let. Někteří poskytovatelé však svým klientům nabízejí dobu splatnosti 20 let. Stejně jako v případě klasické hypotéky si můžete i u americké hypotéky zvolit délku fixace úrokové sazby.

Je americká hypotéka výhodná?

Záleží na účelu použití, při financování nemovitostí je třeba důsledně zvážit, zdali nebude lepší zažádat o klasický hypoteční úvěr, popřípadě úvěr ze stavebního spoření. V případě menšího úvěru je nutné zvážit, zdali by nebyl výhodnější běžný spotřebitelský úvěr.

Mezi největší výhody americké hypotéky patří relativně nízká úroková sazba, ale i možnost rozložení splátek na delší období, díky čemuž můžete splácet výrazně nižší měsíční splátky, než jaké byste spláceli v případě běžného spotřebitelského úvěru.

Díky hypotéce bez doložení příjmu vám odpadne povinnost dokládat účel poskytovaných finančních prostředků.


Uveřejněno

v

od

Značky: