Co to je americká hypotéka

Co to je americká hypotéka 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Na českém trhu se vyskytují nejrůznější typy hypoték. Víte, co to je americká hypotéka? Jedná se o hypotéku, která i přes svůj pomalý nástup nalezla pevné místo mezi produkty bankovních i nebankovních společností působících v ČR.

Co to je americká hypotéka a k čemu slouží? Americká hypotéka je ve své podstatě někde mezi klasickou hypotékou a spotřebitelským úvěrem, to znamená, že je vhodná k zajištění vyšších výdajů bez toho, že byste museli dokládat účel, na který potřebujete finanční prostředky. Peníze získané z americké hypotéky tedy můžete získat, na cokoliv jen chcete.

Abyste získali americkou hypotéku, budete potřebovat nemovitost, kterou zastavíte ve prospěch poskytovatele americké hypotéky. Zpravidla by měla být hodnota zastavované nemovitosti zhruba o třetinu vyšší, než je vámi požadovaná částka. Většina amerických hypoték je poskytována maximálně do 70% hodnoty zastavené nemovitosti.

Pokud budete o americkou hypotéku žádat, v první řadě si určete, v jaké výši chcete americkou hypotéku čerpat. Většinou jsou nabízeny již od 150 tisíc Kč až do několika milionů Kč, její výše však závisí na hodnotě zastavované nemovitosti. Jak je to se splácením? Americkou hypotéku můžete splácet od jednoho roku až do dvaceti let. Rovněž si zvolíte dobu fixace úrokové sazby, během níž bude úroková sazba neměnná.

Výhody americké hypotéky

Obrovskou výhodou americké hypotéky je skutečnost, že úroková sazba je mnohem nižší, než je tomu u klasických spotřebitelských úvěrů. Další výhodou je možnost rozložení splátek na delší časové období, splácet můžete zpravidla až dvacet let. Díky nízkým úrokovým sazbám a delší době splatnosti tak můžete splácet poměrně nízké částky, které tolik nezatíží váš rodinný rozpočet.

Výhodou americké hypotéky je také možnost předčasného splacení celého úvěru, popřípadě mimořádné splátky, nehrozí vám žádné sankce. A jaká je ta největší výhoda americké hypotéky? Oproti klasické hypotéce nemusíte dokládat účel hypotéky a peníze tak můžete použít na cokoliv. Zažádejte o americkou hypotéku bez registru a získejte potřebné finanční prostředky, které navíc můžete použít skutečně na cokoliv.


Uveřejněno

v

od

Značky: