Hypotéka 100 %

Hypotéka 100 % 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Rádi byste přestali utrácet za pronájem bytu a pořídili si raději vlastní bydlení, do něhož byste mohli dále investovat? Máte dostatečné příjmy, ale nemáte dostatek úspor, abyste mohli žádat o 70 % či 85 % hypotéku? Pak pro vás může být řešením hypotéka 100 %.

V čem spočívá výjimečnost hypotéky 100 %? Jak již samotný název produktu napovídá, půjčit si můžete až 100 % potřebných finančních prostředků ke koupi nemovitosti.

Ačkoliv je tento typ hypotéky unikátní, lidé si jej příliš často nezřizují, ačkoliv v současné době se počet žádostí o hypotéku 100 % zvýšil, což je zapříčiněno hlavně nízkými úrokovými sazbami. Mnohem obvyklejší jsou však žádosti o 85 % hypotéky či o 70 % hypotéky.

Zažádat o hypotéku 100 % je výhodné v několika případech, a to pokud si chce daná osoba pořídit vlastní bydlení a nemá nic naspořeno. Dalším případem může být osoba, která sice nějakou částku naspořenou má, ale raději by své úspory využila k zařízení nového bydlení – tedy nakoupení nového nábytku a dalšího vybavení. Toto řešení volí převážně mladí lidé, kteří čekají svého prvního potomka, ale také rozvádějící se manželé, kteří by rádi co nejdříve bydleli každý odděleně. O tuto hypotéku mají však zájem i lidé, kteří předem vědí, že budou moci celou hypotéku, nebo její podstatnou část, splatit při změně úrokové sazby ihned po prodeji své staré nemovitosti. Jedná se o případy, kdy žadatel o hypotéku 100 % zdědil dům, ale nechce v něm bydlet a rád by si postavil svůj vlastní dům na jiném místě.

S hypotékou 100 % jsou však spojeny i nevýhody. Vzhledem k tomu, že žadatel o hypotéku si půjčuje 100 % finančních prostředků potřebných ke koupi nemovitosti, musí počítat s vyššími úrokovými sazbami než v případě, že by žádal o hypotéku s nižší LTV. Díky hypotéky srovnání naleznete nejvýhodnější hypotéku na našem trhu.

Které banky na našem trhu tento produkt nabízejí?

  • ČSOB
  • Hypoteční banka
  • Wüstenrot
  • Česká spořitelna
  • Volksbank
  • Komerční banka
  • UniCredit Bank
  • Poštovní spořitelna

Uveřejněno

v

od

Značky: