Hypotéka bez doložení příjmu na cokoliv

Hypotéka bez doložení příjmu na cokoliv 4.67/5 (93.33%) 3 votes

Klasickou účelovou hypotéku doprovází nekonečný seznam dokladů a dokumentů, které je potřeba bance předložit. Pak jsou tu ale i neúčelové hypotéky bez doložení příjmů a to hlavně pro takové klienty, kteří se nechtějí – anebo z nějakého důvodu nemohou – dělit s bankou o osobní informace. Takové hypoteční úvěry mají však své nevýhody včetně vyšší úrokové sazby a vyšší akontace – to znamená, že banka profinancuje menší část z ceny nemovitosti než u běžného hypotečního úvěru.

hypotc3a9ka-bez-doloc5beenc3ad-pc599c3adjmu-na-cokoliv-4158119

Při žádosti o klasickou účelovou hypotéku banka zpravidla vyžaduje potvrzení o příjmech od zaměstnavatele za posledních 3 – 6 měsíců, doložení smlouvy o jiných půjčkách a úvěrech, smlouvy o stavebním spoření či penzijním připojištění, pojistné smlouvy, doklady o platbách pojistného a další. Takové podmínky však nemusí splňovat každý žadatel a právě z tohoto důvodu se hypotéky bez dokládání příjmů těší velké oblibě.

Neúčelová hypotéka je pro banky rizikovější a důsledkem toho je nižší úvěr k zástavní hodnotě nemovitosti a samozřejmě také vyšší úroková sazba. Tento typ hypotečního úvěru bez doložení příjmů banky nejčastěji poskytnou do 50% zástavní hodnoty nemovitosti, což tedy znamená, že druhou polovinu ceny musí zájemce o koupi doplatit z jiných zdrojů. Současné úrokové sazby jsou na rekordních minimech nejen u klasických hypoték, ale také u hypotéky bez dokládání příjmů, avšak s klesajícími sazbami rostou rizikové přirážky. Celková sazba se tak může oproti účelové hypotéce až zdvojnásobit.

Hypotéka pro každého podnikatele

Hypotéka bez dokládání příjmů je úvěr zajištěný nemovitostí a lze ho využít účelově, neúčelově anebo na refinancování. Výše takového úvěru se pohybuje od statisíců až po miliónové půjčky. Tento produkt využívají zejména podnikatelé, kteří jsou více než schopni měsíčně vygenerovat dostatek, ale jejich čistý příjem snižuje daňová optimalizace. Mezi další žadatele o takový úvěr patří i pracující v zaměstnání s individuálním mzdovým systémem či příjmem, který banka z nějakého důvodu neuzná. Takoví podnikatelé i zaměstnanci mají dostatečně vysoký reálný příjem, avšak na papíře jsou pod normou, a tak nemají na klasický hypoteční úvěr nárok.

V takovém případě tedy nezbývá nic jiného, než zažádat o hypotéku bez dokládání příjmu. Bance postačí jen čestné prohlášení, ve kterém se žadatel zavazuje, že má dostatek příjmů na pravidelné splácení úvěru. Nic ale není zadarmo a v tomto případě to platí dvojnásob. Kromě vyšší úrokové sazby, která závisí na příjmech žadatele, se klient musí většinou spokojit i s nižším úvěrem.

Hypotéky bez dokládání příjmu mimo jiné nabízí:

A takto seznam pokračuje dále a dále, protože tento produkt nabízí většina stabilních tuzemských bank, a tak je z čeho vybírat. Pakliže nevíte, jaká z nabízených hypoték je momentálně nejlepší a nejvýhodnější, vyzkoušejte online srovnání a výpočet hypotéky, kde se během několika minut zorientujete na domácím hypotečním trhu.

Americká hypotéka a australská hypotéka

Mezi nejznámější typy neúčelové hypotéky patří například tzv. americká hypotéka. V neprospěch americké hypotéky jasně hovoří vyšší úroková sazba a také zajištění dané nemovitosti zástavním právem. Na druhou stranu splátky tohoto neúčelového úvěru lze rozložit až na 30 let.

Zlatou střední cestou mezi účelovou a neúčelovou hypotékou je tzv. kombinovaný hypoteční úvěr – australská hypotéka. Jedná se o hypotéku s neúčelovou účastí a je využívána zejména při výstavbě nemovitosti, kdy nelze zdokladovat veškeré náklady a předložit je bance. Tento produkt je také využíván při koupi bytu nebo rodinného dobu, kdy je jeho neúčelová část čerpána na pořízení vybavení, které z účelové hypotéky nelze financovat.


Uveřejněno

v

od

Značky: