Hypotéka na dům

Hypotéka na dům 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Rádi byste si pořídili vlastní bydlení, ale nemáte dostatek finančních prostředků? Zvažujete tedy, že byste zažádali o hypotéku na dům? Nejprve byste si měli zjistit, zdali dosáhnete na potřebnou výši hypotéky, využijte tedy výpočet hypotéky, díky kterému analyzujete nabídky jednotlivých bankovních i nebankovních institucí.

Hlavní rozdíl u hypotéky na dům spočívá v tom, že úvěr čerpáte po částech podle postupu prací, nikoliv tedy najednou, jako je to v případě koupě bytu či již postaveného domu. Podle toho, jak postupuje stavba domu, banka uvolňuje další peníze z hypotéky. Rostoucí zástavní hodnota nemovitosti je bance prokazována aktualizací znaleckého odhadu, popřípadě takzvaným protokolem o stavu stavby.

Katastr nemovitostí může rozestavěný dům zapsat až ve chvíli, kdy je jasný půdorys stavby, což bývá většinou po dosažení jednoho metru výšky hrubého stavení. Všechny bankovní instituce navíc požadují, aby byla stavba nemovitosti zakončena její kolaudací, což je v podstatě potvrzení stavebního úřadu, že dům je schopen užívání.

Jaké doklady budete k vyřízení hypotéky na dům potřebovat?

  • projektová dokumentace domu
  • položkový rozpočet
  • stavební povolení či ohláška stavebních prací
  • nabývací titul k pozemku
  • potvrzení o příjmech a související podklady k bonitě pro poskytnutí hypotéky
  • smlouva o dílo se stavebními firmami (pro čerpání hypotéky)
  • příp. faktury za stavební materiál, pokud stavíme sami

Pokud byste chtěli zažádat o hypotéku na dům, můžete využít služeb hypotečního makléře, jehož služby jsou zcela zdarma. Díky hypotečnímu makléři můžete získat ten nejvýhodnější hypoteční úvěr na našem trhu, a rovněž budete mít zajištěn bezproblémový průběh hypotečního procesu.

Pakliže již máte pozemek ve vlastnictví, můžete ho dát na začátku do zástavy za hypotéku, protože jsou ceny pozemků aktuálně poměrně vysoké, postačí zpravidla zástava do doby dokončení hrubé stavby. Po dokončení stavby ji necháte zapsat do katastru nemovitostí a poté již dáváte do zástavy nemovitost. Každou další dokončenou část stavby zanesete do katastru za účelem zástavy na následující práce do okamžiku, kdy je dům kompletně postaven.


Uveřejněno

v

od

Značky: