Hypotéka na pozemek

Hypotéka na pozemek 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Díky hypotéce si můžete pořídit i pozemek, na němž můžete kdykoliv začít stavět nové bydlení či rekreační objekt. Budou vám poskytnuty peníze, které můžete použít na náklady na projekt, inženýrské činnosti a zařízení staveniště.

Hypotéku na pozemek nabízí nejen banky, ale i nebankovní společnosti. Díky této možnosti můžete začít s výstavbou domu, ale i například chalupy, kde budete trávit svůj volný čas.

Kolik si můžete půjčit?

Hypotéka na pozemek je zpravidla poskytována na minimálně 300 tisíc Kč, přičemž maximální poskytnutá částka není stanovena. Můžete získat peníze až do výše 70 % hodnoty stavebního pozemku. Peníze vám budou zaslány na bankovní účet po uzavření smlouvy. Můžete si vybrat, zdali budete chtít zaslat celou částku nebo po částech v průběhu 24 měsíců.

Jak je to se splátkami?

Máte možnost si splátky snížit formou delšího splácení. Doba splatnosti je určena od 5 do 40 let, vše záleží jen na vašich možnostech. Splatit hypotéku na pozemek můžete zcela zdarma v období fixace.

Úrokové sazby

Můžete si zvolit fixační období podle vašich možností, a to 1,3, 5, 7 a 10 let. Po tuto dobu budete platit garantovanou úrokovou sazbu, která bude změněna po skončení doby fixace. Díky hypotéce srovnání můžete vypočítat výši měsíčních splátek.

Co je nezbytně nutné k vyřízení hypotéky na pozemek?

K vyřízení hypotéky na pozemek musíte předložit potvrzení o příjmech za poslední tři měsíce, u podnikatelů je nutné předložit potvrzení o příjmech za posledního půl roku.

O hypotéku na pozemek mohou zažádat až čtyři žadatelé z celkem dvou domácností. Jeden z nich však musí být vlastníkem pozemku. Žadatelé předloží dva doklady totožnosti, kupní smlouvu a potvrzení o výši vašich příjmů či daňové přiznání. Vyřízení hypotéky na pozemek trvá většinou 1 – 5 dní. Zažádejte o hypotéku Praha a splňte si sen o vlastním bydlení.


Uveřejněno

v

od

Značky: