Levné hypotéky

Levné hypotéky 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Chcete si pořídit vlastní bydlení, ale nemáte dostatek finančních prostředků? Pak pro vás může být řešením hypotéka, díky které si můžete pořídit vlastní byt či dům. Kde však nalézt levné hypotéky, díky kterým si budete moci pořídit vlastní bydlení?

Asi jste již zaznamenali, že úrokové sazby hypoték oproti očekáváním stále klesají. Levné hypotéky tak začínají na úrokových sazbách 1,49 %! Pokud si tedy chcete vlastní bydlení pořídit, teď je ta pravá chvíle o levné hypotéky zažádat.

Není hypotéka jako hypotéka, proto je nemožné porovnávat hypotéky s tříletou a sedmiletou fixací, hypotéky na 100 % hodnoty zastavované nemovitosti a hypotéky na 70 % hodnoty zastavované nemovitosti či klasickou a americkou hypotéku.

Pakliže nechcete dokládat účel, na který potřebujete hypoteční úvěr poskytnout, budete se muset smířit s vyšší úrokovou sazbou, než který byste získali, pokud byste žádali o klasickou hypotéku (účelovou hypotéku).

Zpravidla bývají nejnižší úrokové sazby u hypoték s 3 nebo 5 letým fixačním obdobím. Nejvyšší úrokové sazby bývají u roční či 10 leté fixace.

Jak je to se splátkami levných hypoték? Výše měsíčních splátek souvisí s životní úrovní klienta. Důležité je volit takové splátky, které váš rozpočet významně nezatíží. Výši úrokových sazeb, potažmo i měsíčních splátek můžete zjistit tak, že provedete hypotéky srovnání.

Levné hypotéky v současné době začínají na 1,49 %, úrokové sazby však závisí na konkrétní bance a době fixace. Naopak nevýhodnými hypotékami jsou tzv. americké hypotéky, které jsou sice poskytovány na cokoliv, což je vykoupeno velmi vysokým úrokem, který dosahuje až 7,79 %. Díky srovnání hypoték se můžete dozvědět výši hypotéky či měsíčních splátek a zjistit tak, zdali budete moci levné hypotéky splácet.

Jak získat levné hypotéky?

Měli byste důkladně prozkoumat hypoteční trh a svou situaci řešit s odborníky, kteří vám pomohou s výběrem takové hypotéky, která vám bude naprosto vyhovovat. Zároveň vám mohou hypoteční makléři zajistit nižší úrokové sazby, proto jejich služeb určitě využijte.

Díky levným hypotékám si můžete splnit sen o vlastním bydlení a nemusíte nepřeplácet bance zbytečně mnoho peněz. Stačí si jen dát záležet na výběru vhodného produktu a využít služeb odborníků, kteří se o vás postarají nejen během splácení hypotečního úvěru, ale i po jeho splacení.


Uveřejněno

v

od

Značky: