Nejlevnější hypotéka

Nejlevnější hypotéka 4.50/5 (90.00%) 4 votes

Co si přesně představit pod pojmem nejlevnější hypotéka? Nejlevnější hypotéka v podstatě znamená výběr toho nejlepšího a nejlevnějšího způsobu financování nemovitosti.

Pro zjištění té nejlevnější hypotéky je možno použít hypoteční kalkulačku nebo kontaktovat bankovního makléře, který s výběrem vhodného úvěru pomůže, a tím budete mít jistotu opravdu té nejlepší a nejlevnější varianty hypotéky.

Abyste tedy na úrokových sazbách neprodělali, můžete buď navštívit všechny banky a porovnat vzájemně jejich podmínky. Tato varianta je však časově poměrně náročná, proto je lepší svěřit se do rukou odborníků a nechat si od nich poradit, popřípadě si úrokové sazby vypočítat na hypoteční kalkulačce. Využití hypoteční kalkulačky však určitě není lepším řešením než se svěřit do rukou odborníků.

Pokud se totiž svěříte do rukou odborníků, můžete se spolehnout na jejich snahu nalézt ty opravdu nejvýhodnější podmínky hypoték. Zároveň u nich máte jistotu, že vám vše řádně vysvětlí a poskytnou opravdu relevantní informace, kterým mnozí například nerozumí.

Pro spočítání hypotéky levněji než v bance je nutná znalost metodik bank, obchodní slevy a vyjednávání s bankou za klienta. Odborníci tak mohou pomocí správného postupu dosáhnout na úrokovou sazbu, která je až o 0,5 % nižší, než by tomu bylo v případě nabídky, kterou by žadateli nabídla přímo jím vybraná banka. Výsledkem je tedy nejen nižší splátka, ale také podstatně nižší částka zaplacená na úrocích.

Kterého poskytovatele hypotečních úvěrů můžeme zařadit mezi nejlevnější a nejlepší? Patří sem například společnost Wüstenrot, která s platností od 2. února snížila tříleté a pětileté úrokové sazby u všech svých hypotečních úvěrů, produkty Hypotéka na bydlení a Hypotéka na cokoliv začala v rámci jarní akce poskytovat bez poplatku za vyřízení úvěru.

Žadatel o hypotéku na bydlení od společnosti Wüstenrot může získat úvěr již od 1,84 %, žadatelům o refinancování banka nabízí úrokovou sazbu 1,74 % ročně. Banka snížila úrokové sazby produktů Wüstenrot Hypotéky na bydlení a Hypotéky Refin až o 0,15 %.

Až o 0,4 % ročně klesly úrokové sazby u Hypotéky bez příjmů, která je určena pro klienty, kteří nemohou standardní cestou prokázat své příjmy a rovněž u Hypotéky na pronájem, která je určena pro ty, kteří investují do nemovitostí za účelem pronájmu.

Dokonce až o 0,9 % klesla úroková sazba neúčelové Hypotéky na cokoliv. Banka nabízí u tohoto produktu svým klientům atraktivní podmínky, např. tříletou garantovanou sazbu ve výši 4,79 % či poskytnutí i správu úvěru zdarma. Záměrem je nabídnout klientům lepší podmínky, aby se mohli vyvázat z pro ně nevýhodných úvěrů a ušetřit tak navíc nějaké peníze.

Wüstenrot přichází vedle snížení úrokových sazeb ještě s akční nabídkou s názvem Hypotéka zdarma, poplatek za zpracování a poskytnutí úvěru není klientovi účtován u hypotéky na bydlení do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti a u neúčelové Hypotéky na cokoliv, Hypotéka Refin je bez tohoto poplatku trvale. Wüstenrot u nově uzavřených hypotečních úvěrů neúčtuje měsíční poplatek za správu úvěru.

Česká spořitelna nabízela svým klientům od 2. 2. do 28. 2. 2015 odhad zdarma k nově uzavřeným hypotečním úvěrům v jakékoliv výši, který bylo možno kombinovat s hypotékou s prémií a mimořádnými splátkami zdarma.

Jaro je již za dveřmi, a tak uvidíme, co přinesou další týdny a které další banky přijdou s dalšími akčními nabídkami, kterými by upoutaly pozornost potenciálních klientů.


Uveřejněno

v

od

Značky: