Nejlevnější hypotéky na trhu

Nejlevnější hypotéky na trhu 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Uvažujete o tom, že byste si pořídili vlastní bydlení? Pořízení bydlení patří však patří k těm nejdůležitějším životním krokům, které byste měli důkladně promyslet.

Ne všichni mají finanční prostředky potřebné k tomu, aby si mohli pořídit byt či dům, a proto volí možnost pořízení vlastního bydlení na hypotéku. Hypotéky můžete využít k financování nákupu nemovitosti, ale i k nákupu pozemku, výstavby nemovitosti, rekonstrukci, modernizaci či k opravě nemovitosti.

Hypoteční úvěry nabízejí všechny banky v České republice, na výběr tak máte z mnoha typů hypotečních úvěrů, a to jak z účelových, tak i neúčelových.

Účelové hypotéky můžete využít jen k předem určeným účelům, kam můžeme zařadit nákup domu, bytu či stavebního pozemku. Oproti tomu neúčelový hypoteční úvěr můžete využít doslova na cokoliv. Můžete si tak prostřednictvím neúčelové hypotéky financovat například nákup automobilu či dovolené. Neúčelovými hypotékami jsou takzvané americké hypotéky či americké hypotéky bez registru. V případě amerických hypoték však musíte počítat s tím, že po vás bude vyžadována zástava nemovitosti. Navíc musíte počítat s tím, že úrokové sazby jsou u amerických hypoték citelně vyšší.

Jak poznáte nejlevnější hypotéky na trhu? Základem je vždy nízká úroková sazba. Pakliže budete porovnávat jednotlivé nabídky, musíte vzít v potaz skutečnost, že se inzerovaná výše úrokové sazby může lišit od té, která vám bude finálně nabídnuta. Na inzerovanou úrokovou sazbu totiž dosáhnou jen ti žadatelé, kteří mají vysoké příjmy a žádají o méně rizikový úvěr. Z toho vyplývá, že u stoprocentní hypotéky bude úroková sazba vyšší, neboť jde o hypotéku, která je pro banky značně riziková.

Kromě úroků zdražují hypotéky také poplatky, které banka vybírá. Pokud banka poplatky nevybírá, zpravidla tuto skutečnost promítne do úrokových sazeb.

Také musíte prostudovat, za jakých podmínek je možné hypotéku předčasně splatit či provést mimořádnou splátku. Mnoho bank totiž předčasné splacení hypotéky či mimořádnou splátku tvrdě trestá nejrůznějšími sankcemi. Kvůli tomu se vám může hypoteční úvěr rovněž značně prodražit.

  • mBank
  • UniCredit Bank
  • Fio banka
  • Česká spořitelna
  • Equa bank
  • Hypoteční banka

Uveřejněno

v

od

Značky: