Unicredit hypotéka

Unicredit hypotéka 4.25/5 (85.00%) 4 votes

Na tuzemském hypotečním trhu všechny větší banky nabízí hned několik typů hypoték najednou, což může zmást nejednoho laika. Mnoho lidí neznalých tohoto oboru má za to, že je jen jeden typ hypotéky, avšak opak je pravdou. Dnes se podíváme na nabídku hypotečních úvěrů banky Unicredit, která má ve své nabídce hned několik variant hypotečních produktů. Pojďme se tedy společně podívat na nabízené hypotéky této banky a zjistit, na co lze jednotlivé varianty využít.

unicredit-hypotc3a9ka-300x300-3962680

Hypotéka na koupi nemovitosti

Prvním produktem je klasická účelová hypotéka na pořízení/ rekonstrukci nemovitosti. Tento typ hypotečního úvěru banka klientovi poskytne jen za určitým účelem a tím je financování spojené s bydlením. Avšak nejedná se pouze o rekonstrukci či koupi nového domu/ bytu, ale také na koupi pozemku, refundaci atd. Čtěte více o účelové hypotéce v tomto článku.

Unicredit momentálně nabízí zřízení hypotéky na koupi nemovitosti bez poplatku. Co se týče výše úvěru banka klientovi půjčí až do 100% odhadní hodnoty nemovitosti – pakliže bude tedy odhad nemovitosti 2 000 000 Kč, banka žadateli vyhoví až do této výše. Minimální výše hypotéky je stanovena na 200 000 Kč, maximum pak není omezeno.

Hypotéku lze zajistit kupovanou nemovitostí nebo jinou nemovitostí na území ČR. Při koupi družstevního bytu je povinností hypoteční úvěr zajistit nemovitostí v osobním vlastnictví. Hypotéku lze čerpat jednorázově anebo do 12 měsíců od podpisu smlouvy.

Maximální doba splatnosti je 30 let s úrokovou sazbou od 1,79 %. Doba fixace může dosáhnout až 20 let. Po dobu čerpání se splácí pouze úroky z čerpané částky a až následující měsíc po vyčerpání hypotéky se začíná splácet pravidelná anuitní splátka. Výši splátky lze ovlivnit jednotlivými produkty: pakliže chce žadatel co nejnižší splátku, měl by volit Převratnou hypotéku s variabilní sazbou. Pro klienty se zájmem o hypotéku s možností mimořádných splátek je výhodná Hypotéka FLEXI. Za vstupní poplatky a správu úvěru ušetří klient s produktem Hypotéka PLUS. Pro zájemce, kteří chtějí část hypotéky použít na financování něčeho jiného, než je bydlení, je tu zase Hypotéka TWIN.

Zvláštním typem hypotéky na pořízení nemovitosti je hypoteční úvěr na rekreační bydlení, jako jsou chaty nebo chalupy. Dále lze úvěr čerpat na koupi bytu a rodinného domu. Banka nabízí stejné úrokové sazby jako u hypoték na bydlení a klientovi půjčí až do 80% odhadované ceny nemovitosti k zástavě. Do příjmu na splátku lze započítat i budoucí příjem z pronájmu. Minimální výše hypotéky je 200 000 Kč a je nutno ji zajistit nemovitostí na našem území. Hypotéku lze čerpat jednorázově anebo do 12 měsíců od podpisu smlouvy.

U splátek je to trochu jiné než u předchozích produktů; pokud je úvěr čerpán na nemovitost k rekreaci, lze splátku rozložit až na 30 let, avšak v případě pronájmu jen 15 let. Po dobu čerpání se splácí pouze úroky z čerpané částky a až následující měsíc po vyčerpání hypotéky se začíná splácet pravidelná anuitní splátka. Nejdelší možná doba fixace je 20 let.

Neúčelová hypotéka

Tento typ hypotéky se od předchozího výrazně liší a to hlavně tím, že úvěr lze čerpat na cokoliv. Neúčelovou hypotéku ocení zejména ti, kterým nechce banka z jakéhokoliv důvodu poskytnout účelovou půjčku, případně klient nechce půjčku využít na investici do nemovitosti. Více o neúčelové hypotéce čtěte zde.

Unicredit poskytuje neúčelovou hypotéku až do výše 10 000 000 Kč a minimální 200 000 Kč. Fixní úrokovou sazbu lze nastavit až na 20 let.  Banka půjčí klientovi až do 70% dohadní ceny nemovitosti. Velkou výhodou je možnost mimořádných splátek. Dobu splatnosti lze rozložit až na 20 let. Po dobu čerpání se splácí pouze úroky z čerpané částky a až následující měsíc po vyčerpání hypotéky se začíná splácet pravidelná anuitní splátka.

Stejně jako u účelové hypotéky, i zde je potřeba hypotéku zajistit nemovitostí v osobním vlastnictví a lze ji čerpat jednorázově nebo do 12 měsíců od podpisu smlouvy. Zájemci o nejnižší splátku většinou volí Převratnou hypotéku s variabilní úrokovou sazbou.

Refinancování hypotéky

Refinancování v jednoduchosti znamená, že nahradíte starý úvěr novým. Proč se refinancování hypotéky vyplatí? Protože tržní situace se stále vyvíjí, díky čemuž má dlužník možnost získat výhodnější podmínky, nižší úrok a nižší splátky. Zároveň si může upravit i délku splácení nebo pravidla mimořádných splátek. Zde se dozvíte o refinancování více.

U tohoto produktu, který lze momentálně zřídit bez poplatku, nabízí Unicredit nízkou úrokovou sazbu. Banka akceptuje původní odhad ceny nemovitosti ze stávající hypotéky. Klient navíc nemusí dokládat příjmy, pokud si ponechá parametry stávající hypotéky nebo pokud svou hypotéku splácí již delší dobu (při čerpání alespoň 32 anuitních splátek). Minimální výše je 200 000 Kč, maximální je pak neomezená. Omezená je však doba fixace, kterou lze nastavit maximálně na 20 let. Stejně jako u účelové hypotéky, i zde banka půjčí až 100% z odhadované ceny nemovitosti.Zájemci o nejnižší splátku většinou volí Převratnou hypotéku s variabilní úrokovou sazbou.

Jak sami můžete vidět, produktů je opravdu dost a je jen na vás, jaký si vyberete. pro větší přehled nejen v produktech banky Unicredit vám poslouží online nástroj hypoteční kalkulačka, která rychle srovná veškeré nabídky na tuzemském hypotečním trhu a individuálně vyhodnotí, jaká hypotéka by pro vás byla nejvýhodnější.


Uveřejněno

v

od

Značky: